fbpx

Polecamy

Żelazny Pierścień i Beethoven. Wyjątkowe wydarzenia w Muzeum Przyrody i Techniki (zdjęcia)

3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, organizowane przez Powiat Starachowicki tj. wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” i koncert fortepianowy w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

W najbliższą sobotę, władze powiatu uhonorują przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju powiatu, ale też tych którzy w trudnych latach transformacji nie wahali się podjąć ryzyka i rozpoczęli działalność albo ją rozwijali. Będzie to także promocja najlepszych przedsiębiorstw powiatu starachowickiego, inspirowanie ich do dalszego rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych działań innowacyjnych zwiększających ich konkurencyjność.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a statuetka nawiązuje do autentycznych pierścieni z III w n.e. odnalezionych w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., w pobliżu dzisiejszego Muzeum Przyrody i Techniki.

Bezpośrednio po gali wręczenia nagród odbędzie się koncert fortepianowy w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Imprezy, która od ponad 20 lat przyciąga nie tylko polskich melomanów, ale także turystów i miłośników muzyki z całego świata.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, którego pomysłodawcą i założycielem jest Elżbieta Penderecka. Powiat Starachowicki dołączył w tym roku do elitarnego grona samorządów, które współtworzą to wydarzenie. Przed starachowicką publicznością wystąpi troje młodych i bardzo utalentowanych artystów - Krzysztof Książek, Tymoteusz Bies i Adam Goździewski, którzy zaprezentują się w repertuarze Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna i Fryderyka Chopina. Będzie też recytacja poezji w wykonaniu Sławomira Hollanda.

Pierwotnie oba wydarzenia planowane były na marzec br., ale z uwagi na epidemię, trzeba było je przenieść. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, organizatorzy musieli ograniczyć liczbę miejsc. Wstęp na galę i koncert odbywać się będzie wyłącznie z zaproszeniami. Te można będzie uzyskać w redakcjach lokalnych mediów.

Z uwagi na zamknięty charakter imprezy, będzie ona transmitowana na żywo, na portalu społecznościowym Facebook, na profilu starosty Piotra Babickiego.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia tych wyjątkowych wydarzeń.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media