fbpx

Polecamy

20-letni mieszkaniec Starachowic odpowie za znieważenie policjantów

20-letni mieszkaniec Starachowic odpowie za znieważenie policjantów 20-letni mieszkaniec Starachowic odpowie za znieważenie policjantów

Starachowiccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o znieważenie funkcjonariuszy na służbie. Za to przestępstwo prawo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

W miniony wtorek przed godziną 8 na jednej z ulic Starachowic policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fiatem. W trakcie czynności do mundurowych podszedł młody mężczyzna, który rozpoczął dość niekulturalną „dyskusję” zakłócając przy tym przebieg kontroli drogowej. Interwencję zaczął nagrywać telefonem komórkowym. W pewnym momencie 20-latek oddalił się nadal uwieczniając czynności policjantów na filmie. Kontrolę drogową stróże prawa zakończyli bez uwag.


reklama


Po pewnym czasie mężczyzna zamieścił nagranie na jednym z portali społecznościowych. Na materiale tym widać, że 20-latek znieważa funkcjonariuszy. Wulgaryzmy, słowa powszechnie uznawane za obraźliwe, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

Przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, za który kodeks karny przewiduje do roku pozbawienia wolności. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media