fbpx

Polecamy

COVID-19: Szpital w Starachowicach zostaje placówką koordynującą

COVID-19: Szpital w Starachowicach zostaje placówką koordynującą COVID-19: Szpital w Starachowicach zostaje placówką koordynującą

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji poinformował o tym które szpitale w naszym kraju zostaną placówkami koordynującymi. W województwie świętokrzyskim będzie to szpital w Starachowicach który jeszcze nie tak dawno pełnił funkcję szpitala jednoimiennego.

- Zabezpieczenie szpitalne jest dla nas priorytetem podczas walki z koronawirusem. Obserwujemy, analizujemy i na bieżąco reagujemy. Dlatego też zwiększamy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem. - powiedział na konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Szpital koordynacyjny będzie pełnił rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19.

- Jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy. Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach, a także usprawniamy proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. - dodaje minister zdrowia.

Dyrektorzy placówek koordynujących zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, który będzie koordynować:

- przepływ pacjentów pomiędzy szpitalami w uzgodnieniu z lekarzami innych szpitali, lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,

- ruch karetek „wymazowych” i transportowych,

- przekazywanie pacjentów do izolatoriów.

Dzięki zwiększeniu liczby szpitali liczba dostępnych łóżek zwiększy się do 13,5 tys.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media