fbpx

Polecamy

Znaleziony obok szpitala w Starachowicach, oszołomiony Perkoz trafił do specjalnego ośrodka

Znaleziony obok szpitala w Starachowicach, oszołomiony Perkoz trafił do specjalnego ośrodka Znaleziony obok szpitala w Starachowicach, oszołomiony Perkoz trafił do specjalnego ośrodka

Do leśniczówki leśnictwa Bugaj w Nadleśnictwie Starachowice przyniesiono młodą samicę perkoza rdzawoszyjego. Ptaka znaleziono tuż obok szpitala w Starachowicach. Ptak był oszołomiony, wystraszony i nie mógł latać.
Na szczęście perkoz nie miał widocznych ran czy urazów, leśnicy z Nadleśnictwa Starachowice pomogli znaleźć ośrodek, który zajął się ptakiem.

Pracownicy nadleśnictwa niezwłocznie skontaktowali się z Tadeuszem Ptakiem prowadzącym Ptasi Azyl w Złotej koło Pińczowa. Ośrodek ten znajduje się w wykazie ośrodków rehabilitacji zwierząt w Polsce uprawnionych do leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt.

Zgodnie ze wskazówkami specjalisty, czas krótkiego oczekiwania na przejazd do Ptasiego Azylu, perkoz spędził w pojemniku z wodą i kamieniami. Możliwość pływania wyraźnie poprawiła mu nastrój, gdy nadszedł czas wyjazdu, głośno protestował przed przełożeniem do pojemnika transportowego.

Teraz perkoz jest już pod fachową opieką w azylu. Najbliższy czas spędzi wśród skrzydlatych mieszkańców ośrodka.

Leśnicy zwracają uwagę, by udzielając pomocy dzikim zwierzętom szczegółowo przeanalizować sytuację, np. korzystając ze specjalnie opracowanych przez Lasy Państwowe infografik. Natomiast wykaz ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt, gdzie można otrzymać wsparcie merytoryczne oraz szukać pomocy dla rannych zwierząt znajduje się na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media