fbpx

Polecamy

COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [09.10.2020]

COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [09.10.2020] COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [09.10.2020]

Starosta starachowicki Piotr Babicki za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w powiecie oraz starachowickim szpitalu.

W komunikacie możemy przeczytać między innymi, że zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 9.10.2020 r., od 9 października br. do odwołania PZOZ w Starachowicach ma leczyć pacjentów wyłącznie z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Obecnie rozpoczęła się ewakuacja pacjentów niezakażonych koronawirusem.

W szpitalu przebywa 168 pacjentów, w tym:

- 35 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem
- 35 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, które oczekują na wynik.


reklama


Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 423. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 487. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 7524 wyniki zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 60 (w tym 22 osoby z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 363.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media