fbpx

Polecamy

Wojewoda Zbigniew Koniusz: 330 łóżek dla chorych na COVID-19 w starachowickim szpitalu

Wojewoda Zbigniew Koniusz: 330 łóżek dla chorych na COVID-19 w starachowickim szpitalu Wojewoda Zbigniew Koniusz: 330 łóżek dla chorych na COVID-19 w starachowickim szpitalu

Sytuacja epidemiologiczna w regionie świętokrzyskim była tematem konferencji prasowej wojewody Zbigniewa Koniusza.

– Jeśli chodzi o drugą falę epidemii w regionie: jesteśmy przygotowani na taką trudną sytuację. Świętokrzyskie wypada dobrze, gdyż na obydwu poziomach – czyli: szpitalnictwo podstawowe oraz szpitale z oddziałami zakaźnymi – obecnie dysponujemy łącznie 374 łóżkami, z czego zajętych jest 215. Mamy rezerwę, którą staramy się ciągle zwiększać – mówił wojewoda. – Minister zdrowia ogłosił wprowadzenie sieci szpitali tzw. rekomendowanych. Funkcję tę pełnił będzie w naszym regionie szpital w Starachowicach – poinformował Zbigniew Koniusz.


reklama


Wojewoda podpisał decyzję, na podstawie której Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zapewni realizację świadczeń opieki zdrowotnej poprzez wydzielenie 330 łóżek, w tym 7 łóżek respiratorowych, oraz udzielanie świadczeń wyłącznie pacjentom z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

– To ważny dokument. Starachowicki szpital będzie dysponował 330 miejscami o rożnym typie usług. To szpital wieloprofilowy – łącznie 18 specjalności. Jesteśmy niemal pewni, że w tej sytuacji opieka nad pacjentem chorym na Covid będzie w stopniu bardzo dobrym zapewniona – zaznaczył wojewoda. - Sytuacja nie jest łatwa, ale jest opanowana. Musimy jednak zachować pewien racjonalizm i to, że jesteśmy w „czerwonej strefie” dodatkowo nakłada na nas pewne obowiązki – podkreślił Zbigniew Koniusz.

uw / wł

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media