fbpx

Polecamy

“Liczby nie kłamią, ale ludzie kłamią na temat liczb.” - akcja "Stop Fałszywej Pandemii" (zdjęcia)

9 października pod Urzędem Miasta w Starachowicach miała odbyć się akcja "Stop Fałszywej Pandemii - Starachowice". Miała, ale organizator zbyt późno zgłosił inicjatywę do policji - protest zostałby w związku z tym uznany za nielegalne zgromadzenie. Jak powiedział sam inicjator protestu, Filip Zimnicki, nikt nie chciałby narażać się na wysokie kary i zasilać tym samym budżetu państwa, z którego polityką się nie zgadza. Pomimo odwołania strajku, pod Urzędem Miasta zebrało się kilka osób chcących zamanifestować swój sprzeciw.

Jeden z uczestników akcji postanowił zabrać głos i zaapelować do mediów. Starachowiczanin podkreślał, że organizowane protesty niekoniecznie są sprzeciwem wobec działaniom partii panującej. Mają na celu zwrócenie uwagi na ogół zachowań, które prowadzą do dysfunkcji w działaniu służby zdrowia. Jak mówił w obecnych czasach cała uwaga skupia się na koronawirusie, a prawdziwymi ofiarami pandemii będą osoby, które nie będą miały dostępu do lekarza. Mimo wyraźnych postulatów sprzeciwu wobec wprowadzanych obostrzeń apelował, aby do ludzi mających inne zdanie nie odnosić się z agresją, a starać się przemawiać do nich spokojnie. “Liczby nie kłamią, ale ludzie kłamią na temat liczb.” - skomentował stale wzrastającą liczbę zakażeń podawaną w mediach.

Jak informował organizator wydarzenia, pierwotnie w planach protestujących był przemarsz spod UM do Szpitala w Starachowicach. Z racji ponownego przekształcania starachowickiej placówki w szpital jednoimienny (koordynacyjny), działania te odradzano. Pan Filip powiedział, że zapewne protest i tak zgromadziłby się pod PZOZ, jednak w sposób spokojniejszy, bardziej pokojowy. Ostatecznie nie doszło jednak do żadnego z tych działań. Z uwagi na niskie zainteresowanie działaniami przeciwko fałszywej pandemii w Starachowicach (pod wydarzeniem na Facebooku udział deklarowało 7 osób, zainteresowanych było około 60) pan Filip zapowiedział próby zrzeszania się osób przeciwnych na większych obszarach. Podejmowane działania będą zależały od decyzji podjętych w liczniejszym gronie. 


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media