fbpx

Polecamy

Duet "Kameralnie" czarował muzyką w Starachowicach (zdjęcia)

4 października rozpoczęły się XXXI Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. S. Ratusińskiego. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Starachowic i co roku przyciąga wielu zainteresowanych.

Nic dziwnego, do udziału w imprezie zapraszani są wybitni mistrzowie z nurtu muzyki poetyckiej, autorskiej, instrumentalnej, a także wokaliści i zespoły. Dotychczas byli to m.in.: Krzysztof Penderecki, Stanisław Soyka, Georgij Agratina, Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze.

Jak do tej pory odbyły się już dwa z zaplanowanych koncertów. 11 października w Kościele p.w. Wszystkich Świętych wystąpił duet „Kameralnie” - Leszek Kołodziejski (akordeon) i Robert Stefański (klarnet).

Występ zrobił duże wrażenie na starachowickiej publiczności, a nie był on ostatnią “porcją” emocji - 18 października o godzinie 19.00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Złotej odbędzie się ostatni koncert - wystąpią Chór Mieszany „Kamerton” i Chór Kameralny „Portamento” pod dyrekcją Bożeny Magdaleny Mrózek.


reklama


Zdjęcia: UM Starachowice

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media