fbpx

Polecamy

„Każdy ma coś, co może dać innym” - Siatkarski Turniej Charytatywny "Zaserwujmy Pomoc"

„Każdy ma coś, co może dać innym” - Siatkarski Turniej Charytatywny "Zaserwujmy Pomoc" „Każdy ma coś, co może dać innym” - Siatkarski Turniej Charytatywny "Zaserwujmy Pomoc"

Karolina Szydełko to młoda starachowiczanka, która w czerwcu 2020 roku razem z koleżanką uległa nieszczęśliwemu wypadkowi. Idące chodnikiem nastolatki potrącił samochód, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Jedna z dziewczyn trafiła do szpitala w Skarżysku, druga została przewieziona na urazówkę do Kielc.

Po przykrych doświadczeniach związanych z wypadkiem oraz poznaniu od środka Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Karolina postanowiła pomóc innym, którzy ulegają wypadkom. Znalazła na to niecodzienny sposób. Postanowiła zorganizować Siatkarski Turniej Charytatywny – tym samym łącząc swoją pasję, sportową rywalizację oraz chęć niesienia pomocy w jednym wydarzeniu.


reklama


Turniej odbył się 10 października w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Udział w wydarzeniu wzięło 12 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Dzięki inicjatywie udało się uzbierać kwotę 4300 złotych, która w całości zostanie przekazana Oddziałowi Urazowo-Ortopedycznego w Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

“Przeważnie pieniążki czy sprzęt przekazuje się na odziały onkologii, ale dzieci leżące ze złamaniami, które nie mogą podnieść się z łóżka, też chcą fajnie spędzić ten dłużący się czas. W dobrych warunkach z dobrym sprzętem.” - mówiła Karolina w rozmowie dla portalu starachowice-net.pl jeszcze w sierpniu.

Dziś nastolatka może być z siebie w dumna w pełni - nie tylko wpadła na pomysł świetnej inicjatywy, udało jej się także realnie pomóc tym osobom które znajdują się w miejscu, w którym ona sama była niespełna pół roku temu.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media