fbpx

Polecamy

Przetarg na oczyszczenie Zbiornika Pasternik ogłoszony

Przetarg na oczyszczenie Zbiornika Pasternik ogłoszony Przetarg na oczyszczenie Zbiornika Pasternik ogłoszony

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na. „Oczyszczanie zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach” w celu przywrócenia walorów naturalnych i funkcji rekreacyjnej zbiornika.

– Szukamy wykonawcy, który do końca września 2022 roku zakończy prace związane z oczyszczeniem Zbiornika Pasternik – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Na oczyszczenie i zagospodarowanie otoczenia zbiornika pozyskaliśmy dofinansowania z trzech różnych źródeł: RPO Województwa Świętokrzyskiego (Rewitalizacja i Niska Emisja) i środki europejskie za pośrednictwem NFOŚiGW.


reklama


W najbliższych miesiącach, jak zapowiada prezydent, gmina ogłosi postępowania przetargowe dotyczące kolejnych etapów inwestycji w tym między innymi:

– zagospodarowania północnej linii brzegowej,
– modernizacji i zagospodarowania grobli na całej długości,
– wykonania pętli autobusowej na końcówce ulicy Kieleckiej,
– wykonania kładki na rzece Kamiennej.

- Jeszcze kilka lat temu, Gmina Starachowice nie posiadała prawa do dysponowania jednym metrem kwadratowym działki zlokalizowanej przy zbiorniku Pasternik – mówi prezydent - Mimo to jednym z moich priorytetów było zadbanie o to miejsce. Cieszę się, że wkraczamy w kolejny, tym razem najważniejszy etap. Mam nadzieję, że będziemy dumni z wizytówki miasta jaką jest Zalew Pasternik.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media