fbpx

Polecamy

Zatrzymani za znieważenie i groźby

W sobotę popołudniu policjanci prewencji starachowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 18-latka, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Na miejsce interwencji przyjechał jego 31-letni kolega, który w agresywny sposób chciał wpłynąć na decyzje policjantów o holowaniu pojazdu i grzywnie nałożonej na 18-latka. Obaj mężczyźni dopuścili się przestępstwa jakim jest znieważenie funkcjonariuszy.

W minioną sobotę przed godziną 14, na jednej z ulic w Starachowicach policjanci wydziału prewencji zatrzymali do kontroli kierującego bmw. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 18-latek nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem, a pojazd został odholowany na parking policyjny. W trakcie trwania kontroli drogowej na miejsce interwencji przybył 31-letni kolega kontrolowanego, który chciał, aby policjanci zmienili decyzje w związku z holowaniem i karą za brak uprawnień.


reklama


W pewnym momencie starszy mężczyzna widząc, że nie wpłynie na policjantów stał się bardzo agresywny, zaczął się awanturować, a następnie znieważył policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Do starszego kolegi dołączył 18-latek, który również dopuścił się takiego samego przestępstwa. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Dodatkowo starszy mężczyzna podczas czynności służbowych w komendzie groził policjantom czym popełnił kolejne przestępstwo.

Za znieważenie funkcjonariusza w związku i podczas pełnienia obowiązków kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności, natomiast za groźby do 2 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec obu mężczyzn zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. dozoru i poręczenia majątkowego.
PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media