fbpx

Polecamy

Skwer przed Parkiem Kultury odzyska blask

Skwer przed Parkiem Kultury odzyska blask Skwer przed Parkiem Kultury odzyska blask

“Skwer przed Parkiem Kultury odzyska blask” - taką informacją ze starachowiczanami podzielił się Prezydent Miasta Marek Materek na swojej stronie na Facebooku.

Ogłoszony został przetarg na zagospodarowanie otoczenia Parku Kultury. Zamówienie obejmuje m. in. rozbiórkę obiektów małej architektury, rozbiórkę i budowę schodów terenowych od strony ul. Zakładowej, remont i budowę chodników, remont fontanny, budowę instalacji elektrycznych oświetlenia, budowę trzech parkingów na łącznie 58 miejsc postojowych.

Na terenie skweru zostaną także zamontowane kamery monitoringu.

Zamówienie jest finansowane w ramach środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.


reklama


Mieszkańcy miasta w komentarzach pod postem prezydenta wyrazili swój entuzjazm z powodu planowanych prac. Wiele osób zwróciło uwagę na udogodnienie, jakim będą nowe miejsca parkingowe – podczas imprez organizowanych przez Park Kultury (wcześniej Starachowickie Centrum Kultury) zawsze brakowało miejsc do parkowania.

Pojawiały się głosy jakoby remont Skweru nie był inwestycją najważniejszą dla Starachowic. Pan Łukasz w komentarzu zwrócił uwagę na słabe oświetlenie miasta i tworzące to zagrożenie po zmroku. 

Zdecydowana większość komentarzy była jednak pozytywna.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media