fbpx

Polecamy

Dobiega końca rewitalizacja Parku Miejskiego. Zobacz jak wygląda (zdjęcia)

Dobiega końca rewitalizacja Parku Miejskiego w Starachowicach. Realizowany projekt zakłada szereg większych i mniejszych inwestycji, które mają odmienić to miejsce, uczynić je przyjaznym i chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Koszt całej inwestycji to ponad 12 mln zł.

Położony w centrum miasta teren o powierzchni ponad 10 hektarów, przed laty centrum życia kulturalnego miasta, od wielu lat nie stanowi miejsca do którego chętnie zaglądają mieszkańcy. Obecnie jest to jeden wielki plac budowy, ale jak zapewnia Prezydent Miasta Marek Materek, już w przyszłym roku miejsce to odzyska dawną świetność. Trwają prace, aby tak się stało.

- Rewitalizację Parku Miejskiego na zlecenie Gminy Starachowice wykonuje firma Freedom ze Skarżyska Kamiennej – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Koszt to blisko 12,5 mln zł, na to zadanie Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł z dwóch źródeł: bioróżnorodność i rewitalizacja z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ na lata 2014-2020. Prace zostaną zakończone w 2020 roku, mam nadzieję, że wykonawcy uda się dotrzymać terminu, mimo przejściowych problemów, które dostrzegam przy realizacji tego zadania. Cieszę się, że po wielu latach starań i oczekiwań ta inwestycja jest realizowana. Chcemy aby mieszkańcy Starachowic, a także wszystkie osoby, które do nas przyjeżdżają mogły korzystać z tej miejskiej przestrzeni, aby było to miejsce przyjazne i chętnie odwiedzane. Mam nadzieję, że właśnie tak będzie po zakończeniu prac, w roku 2020.

Na projekt nowego zagospodarowania terenu parku składa się cały szereg większych i mniejszych inwestycji m.in.; budowa mini amfiteatru, restauracji, modernizacja głównych alejek i chodników, budowa tarasu widokowego, budowa ścieżki żelaza przez teren parku, budowa zjeżdżalni, montaż ławek, leżaków stałych, hamaków, stojaków rowerowych i rekonstrukcja wejścia do szybu. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach na terenie parku powstaną place zabaw, mini park linowy. Teren zostanie oświetlony, wyposażony w monitoring, do dyspozycji osób odwiedzających park będą także punkty sieci Wi-Fi. Inwestycja zakłada również remont odcinka ulicy Fryderyka Chopina.

Przybędzie również miejsc postojowych w sąsiedztwie parku m.in. od strony ul. Fryderyka Chopina oraz przy ul. Fabrycznej.


reklama


UM Starachowice / Wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media