fbpx

Polecamy

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych

W najbliższą sobotę Starachowice po raz drugi w historii będą gospodarzem Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Impreza zostanie rozegrana na terenach rekreacyjnych przy Lubiance. Organizatorem mistrzostw jest Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki oraz starachowicki klub KLKS Juventa-Kobex.

Starachowicka rywalizacja o tytuły mistrzów województwa w biegach przełajowych była początkowo zaplanowana na dzień 14 marca tego roku. Pandemia koronawirusa zmieniła jednak szyki organizatorów i przesunęła na termin późniejszy te zawody. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że imprezę uda się rozegrać i już teraz – w najbliższą sobotę (17 października) – zawodnicy powalczą w naszym mieście o tytuły najlepszych biegaczy. Trasa jest im doskonale znana, wszak przed rokiem to właśnie w tym miejscu rozgrywane były pierwsze historyczne Mistrzostwa Województwa w Starachowicach. Organizatorzy zdali swój egzamin i w tym roku stolicą wojewódzkich przełajów znów jest nasze miasto.

Kto może wystartować?

- Prawo startu mają zawodnicy klubów sportowych. Każdy uczestnik biegu musi przedstawić aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu. Dodatkowo organizatorzy przewidują możliwość startu w zawodach amatorów biegania – uczniów starachowickich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła musi przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu w formie podpisu przez dyrektora szkoły, rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia oświadczenia dot. koronawirusa – informuje Dawid Kubiec, prezes KLKS Juventa Kobex, który w tym roku zapowiada udział w rywalizacji seniorskiej.

Zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Moniuszki 117). Początek pracy Biura Zawodów zaplanowano na godzinę 9.00. Biuro zawodów będzie przyjmować zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do godziny 10.30.

Tak było przed rokiem

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw lekkoatleci KLKS Juventa Kobex wygrali klasyfikację medalową. Starachowicki klub zdobył wówczas 6 medali, w tym aż cztery złote.

Na najwyższym stopniu podium stawali: Anna Jędrzejewska (kategoria do lat 10, bieg na 300 metrów), Maja Peryt (U16, 1500 m), Weronika Wojnar (juniorki młodsze, 2000 m) oraz Adrian Żakowski (seniorzy, 3000 m). Czwórka lekkoatletów Juventy-Kobex sięgnęła po tytuły mistrzowskie. Dorobek medalowy podopiecznych Agaty Wzorek i Dawida Kubca wzbogacili ponadto: Daria Kułaga (srebro w biegu U10 na 300 metrów) oraz Wojciech Jarosz (brąz w rywalizacji seniorów).

Na podium starachowickich mistrzostw stanęli również Maria Pytel i Przemysław Szymanowski. Pytel była najlepsza w rywalizacji seniorek, a jej mąż Przemek był drugi w kategorii seniorów.

Sobotnia impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego. Impreza finansowa jest ze środków przyznaych w ramach dotacji gminnej oraz powiatowej.


reklama


LK / UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media