fbpx

Polecamy

U nauczycielki z SP nr 9 potwierdzono koronawirusa. Lekcje zostały zawieszone

U nauczycielki z SP nr 9 potwierdzono koronawirusa. Lekcje zostały zawieszone U nauczycielki z SP nr 9 potwierdzono koronawirusa. Lekcje zostały zawieszone

Jedna z nauczycielek w Szkole Podstawowej nr 9 w Starachowicach otrzymała pozytywny wynik na obecność koronawirusa – informuje portal starachowice-net.pl. Kobieta miała mieć kontakt z uczniami nim poznała wynik badania.

Do redakcji portalu zgłosili się rodzice, zaniepokojeni faktem, że nauczycielka miała mieć „kontakt z 3/4 społeczności szkolnej".

Zgodnie z informacjami, jakie redakcja otrzymała od dyrektor Sanepidu, Ewy Dróżdż, wszyscy uczniowie, którzy mieli zajęcia z nauczycielką, u której potwierdzono zakażenie, objęci zostali nadzorem epidemiologicznym. Lekcje zaś wstrzymano do końca tygodnia. Zakażona nauczycielka miała przestrzegać zasad bezpieczeństwa – zakrywała usta i nos w czasie lekcji, zachowywała też odpowiedni dystans.


reklama


Sprawę komentuje także dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach. W komunikacie czytamy m.in. że nauczycielka nie ma objawów, czuje się dobrze i nieprawdą jest, że miała kontakt z tak dużym gronem uczniów, jak twierdzą rodzice.

- Nauczycielka nie uczyła 3/4 uczniów szkoły! W ścisłej współpracy z PSSE w Starachowicach oraz Organem Prowadzącym podjęłam decyzję o tym by dni 15, 16 października br. były dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych zamiast wcześniej ustalonych na 4,5 stycznia 2021 r. PSSE w Starachowicach objęła dzieci z klas, które uczyła nauczycielka nadzorem epidemiologicznym. Rodzice zostali natychmiast poinformowani przez wychowawców klas o zaistniałej sytuacji – komentuje Monika Słowak-Brzezińska, dyrektor szkoły.

Źr. starachowice-net.pl

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media