fbpx

Polecamy

Dzień Edukacji Narodowej w OSiW (zdjęcia)

„Wychowawcy i nauczyciele pokazują nam, że bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe, bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nich potrafi robić coś wyjątkowego, każdy z nich jest cenny dla tych, których kocha'' – takimi słowami rozpoczął się występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach.

Młodzież działająca w grupie artystycznej Cam.Erato, istniejącej w starachowickim OSiW, uczciła Dzień Nauczyciela wyjątkowym przedstawieniem w klimacie lat 60. We wtorek, 13 października, młodzi aktorzy i piosenkarki zaprezentowali szerokiej publiczności rewię muzyczną z elementami performance.

- Pragniemy tu powiedzieć słowo przepraszam, bo nie zawsze ułatwialiśmy Wam pracę. Lecz taki jest przywilej młodych ludzi, że w szkole, na praktykach, w internacie – jakoś tak chce się płatać różne figle. To nie złośliwość, to nie złe serce, ale ot, zwykła dziecięca przekora. Dziękujemy za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszym internacie żyło się bezpiecznie, komfortowo i ciekawie. Wiele z tego, czego nas uczycie nie odejdzie w zapomnienie, entuzjazm, zachęta i życzliwość pozostaną – podsumowali swój występ młodzi aktorzy.

Oprócz recytowanych utworów literackich i życzeń, zaproszeni goście – kierownik Ośrodka, Agnieszka Kuś, wychowawcy, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy placówki, a także zgromadzona młodzież, mogli wysłuchać piosenek Heleny Majdaniec, Marii Koterbskiej, czy zespołu Dwa Plus Jeden, w interpretacji wokalistek grupy - Patrycji Gawareckiej, Izy Gawareckiej oraz absolwentki Mileny Ryś. W przedstawieniu wystąpili: Paulina Ciepielewska, Małgorzata Kozieł, Karolina Pawełczuk, Bartłomiej Grunt, Dominik Maciejczak, Jan Maciejczak, Szymon Kawałek oraz Paweł Zapała, Piotr Madetko i Kacper Czyżewski. Scenografię do przedstawienia wykreowała wychowawca Danuta Śpiewak, reżyserią zajęła się Ewelina Lewkowicz, opiekun grupy Cam.Erato. Po występie, uczestnicy wydarzenia złożyli autografy pod pamiątkowym plakatem, zaprojektowanym specjalnie na tę wyjątkową okoliczność.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media