fbpx

Polecamy

COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [16.10.2020]

COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [16.10.2020] COVID-19: Aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu [16.10.2020]

Starosta starachowicki Piotr Babicki za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w powiecie oraz starachowickim szpitalu.

W komunikacie możemy przeczytać między innymi, że zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego, od 14 października br. do odwołania PZOZ w Starachowicach ma leczyć pacjentów wyłącznie z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Szpital został zobowiązany do zapewnienia 330 łóżek, w tym 29 łóżek respiratorowych.

W szpitalu przebywa obecnie 127 pacjentów, w tym:

- 125 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem
- 2 osoby oczekują na wynik testów.


reklama


Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 501. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 586. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 7820 wyników zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 62 (w tym 22 osoby z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 374.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media