fbpx

Polecamy

Ekstremalna Droga Krzyżowa dedykowana św. Janowi Pawłowi II

Ekstremalna Droga Krzyżowa dedykowana św. Janowi Pawłowi II Ekstremalna Droga Krzyżowa dedykowana św. Janowi Pawłowi II

Ekstremalna Droga Krzyżowa składająca się z trzech kilkudziesięciokilometrowych tras odbyła się 17 października ze Starachowic na Święty Krzyż. Pielgrzymi modlili się pod hasłem „Droga przebaczenia – od zranienia do uzdrowienia”, dedykując i poświęcając swój trud świętemu Janowi Pawłowi II.

Ekstremalna Droga Krzyżowa składała się z trzech tras, mających swoich patronów. Najdłuższej trasie o długości 43 km patronował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Patronem 38 – kilometrowej drogi był bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Trasę o długości 31 km dedykowano św. Bratu Albertowi Chmielewskiemu. Każdy z uczestników otrzymał mapę z wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej. Trasę pielgrzymki pokonywano indywidualnie lub w małych grupach.

- Do udziału zapisało się 120 osób, z których ostatecznie większość podjęła trud przejścia jednej z trzech tras EDK -  mówi Radiu Kielce ksiądz Damian Spiżewski, jeden z organizatorów. 


reklama


O godz. 6:00 w świętokrzyskim klasztorze odprawiona została Msza święta wieńcząca trud pątniczy. Pielgrzymi reprezentowali starachowickie parafie: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Najświętszego Serca Jezusowego, Św. Tadeusza Judy, Wszystkich Św. i Św. Trójcy i Św. Brata Alberta oraz w parafie z Pawłowa, Krynek i Wąchocka.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założone zostało z inicjatywy Bolesława Chrobrego w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

misyjne.pl / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media