fbpx

Polecamy

Starachowice po raz drugi wojewódzką stolicą przełajów (zdjęcia)

W sobotę Starachowice po raz drugi w historii były gospodarzem Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Impreza miała miejsce na terenach rekreacyjnych przy Lubiance. Za organizację mistrzostw odpowiedzialny był Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki oraz starachowicki klub KLKS Juventa-Kobex.

Pierwotnie mistrzostwa miały odbyć się 14 marca tego roku. Plany organizatorów pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa i termin zawodów przesunięto. Pomimo wprowadzanych na nowo obostrzeń tym razem imprezę udało się rozegrać bez przeszkód.

W zawodach wziąć udział mogli zawodnicy klubów sportowych oraz amatorzy biegania - uczniowie starachowickich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Biuro zawodów przyjmowało zgłoszenia do godziny 10.30, a o godzinie 11 na na linii startu stanęli już pierwsi zawodnicy. Uczestnicy mogli rywalizować w 14 kategoriach kobiet i mężczyzn. Maja Peryt z Juventy Kobex Starachowice i Przemysław Szymanowski z grupy Szymanowski Triatlon Team zwyciężyli w kategorii open mistrzostw województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych.

W tegorocznym zawodach w sumie wystartowało blisko 130 zawodników i zawodniczek.

– Postaraliśmy się ustawić wymagającą i selektywną trasę zawodów – mówił organizator imprezy Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice w wywiadzie dla Radia Kielce.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media