fbpx

Polecamy

Złota Zuzanna Pacek

Złota  Zuzanna Pacek Złota Zuzanna Pacek

Podwarszawska Zielonka okazała się szczęśliwym miejscem dla reprezentantki Starachowickiego Klubu Karate Kyokushin „Senshi”. Zuzanna Pacek wzbogaciła swoją kolekcję tytułów mistrzowskich o złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek. Starachowiczanka okazała się najlepsza w rywalizacji kata juniorek.

Pomimo czasów pandemii kibice sportu w Starachowicach nie mogą narzekać na brak sukcesów sportowych. Nasi reprezentanci zdobywają medale na najważniejszych imprezach mistrzowskich. W ostatnim czasie sukcesy odnosiły między innymi Agata Nowak, Tatiana Pluta, Weronika Wojnar czy Maria Pytel. Teraz do grona utytułowanych starachowickich sportsmenek dołączyła Zuzanna Pacek.


reklama


Zawodniczka SKKK Senshi wygrała rywalizację w kata podczas rozgrywanych w Zielonce Mistrzostw Polski Karate. Pacek rywalizowała w kategorii juniorek U17 i w pięknym stylu sięgnęła po złoty medal tej imprezy. Gratulacje dla zawodniczki oraz jej klubowego trenera Sebastiana Kozieła!

Przypomnijmy, iż kata to japońskie słowo oznaczające wysoce sformalizowany rodzaj ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sztukach i sportach walki. W zależności od ustaleń przyjętych dla danej sztuki, czy sportu walki, kata wykonuje się samemu lub w parach. W kata wykonywanych pojedynczo zaleca się wizualizację ataku przeciwnika (przeciwników) oraz własnej, zalecanej właśnie do tego rodzaju ataku, obrony.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media