fbpx

Polecamy

Modernizacja zaplecza sportowego uzależniona od decyzji ministerstwa

Modernizacja zaplecza sportowego uzależniona od decyzji ministerstwa Modernizacja zaplecza sportowego uzależniona od decyzji ministerstwa

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na modernizację zaplecza sportowego zlokalizowanego przy stadionie miejskim w Starachowicach. Realizacja tej inwestycji jest uzależniona od decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki, gdzie gmina aplikuje o dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

O tym, że starachowickim sportowcom potrzebne jest nowe lokum wiadomo od dawna. Niszczejący barak przy ul. Szkolnej należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki, gdzie obecnie kluby sportowe mają swoją siedzibę, pozostawia wiele do życzenia.

- Modernizacja jest po to, aby nasi młodzi sportowcy zyskali warunki na miarę XXI wieku, czego bardzo dotychczas brakowało – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Do tej pory korzystano z budynków, które czasy swojej świetności już dawno mają za sobą, czyli baraku należącego do MOSiR-u oraz budynku, który obecnie zajmuje klub sportowy Juventa. I to ten budynek zostanie zmodernizowany na potrzeby sportowców.


reklama


Planowana inwestycja obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku zaplecza sportowego przy boisku sportowym przy ul. Szkolnej 14A w Starachowicach wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną, wodociągową, wody zimnej i ciepłej, sanitarną, deszczową, c.o., wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. W ramach zdania zaplanowana została też budowa i remont przyłączy oraz zagospodarowanie przyległego terenu.

Wybór wykonawcy prac będzie uzależniony od dofinansowania, o które Gmina Starachowice zabiega w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Liczymy także na uzyskanie dofinansowania z ministerstwa. W przetargu zastrzegliśmy możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, jeżeli nie otrzymamy środków zewnętrznych na ten cel – dodaje prezydent.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media