fbpx

Polecamy

Wpadł z nielegalnymi papierosami pod Starachowicami. Próbował wrobić brata

Wpadł z nielegalnymi papierosami pod Starachowicami. Próbował wrobić brata Wpadł z nielegalnymi papierosami pod Starachowicami. Próbował wrobić brata

Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Kielcach zatrzymali w powiecie starachowickim 34-letniego mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził 19 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzowych oraz 7 kilogramów nielegalnego tytoniu. Zatrzymany chcąc uniknąć odpowiedzialności podał dane osobowe… swojego młodszego brata.

34-latek dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, dlatego na miejsce wezwano również policję. Postanowiono przeszukać także miejsce zamieszkania przemytnika.


reklama


W mieszkaniu wprawdzie nie ujawniono kolejnych wyrobów akcyzowych, ale zastano tam rodziców przemytnika oraz jego brata, który potwierdził fakt, że zatrzymany posłużył się jego danymi personalnymi, wprowadzając celowo w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej, jak i policjantów.

Wartość szacunkowa kontrabandy wyniosła ponad 16,5 tysiąca złotych, natomiast gdyby przemycany towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 29 tysięcy złotych.

34-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Po zakończeniu postępowania prowadzonego przez placówkę Straży Granicznej w Kielcach, wobec mężczyzny zostanie skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Starachowicach.

Straż Graniczna / tvp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media