fbpx

Polecamy

Uwaga na internetowych oszustów!

Uwaga na internetowych oszustów! Uwaga na internetowych oszustów!

W wyniku pandemii wiele spraw życia codziennego przeniosła się do Internetu. To samo niestety uczynili przestępcy, którzy szukają różnych metod, aby włamać się na nasze konta internetowe, zdobyć dane osobowe oraz dokonać kradzieży pieniędzy z kont internetowych. Dlatego musimy pamiętać, że w wirtualnym świecie również występują zagrożenia.

W dzisiejszych czasach dzięki Ineternetowi każdy z nas może załatwić nawet podstawowe sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Sieć ułatwia funkcjonowanie w czasie ogólnoświatowej pandemii. Niestety musimy również pamiętać, że występują zagrożenia podczas korzystania z Internetu. Przestępcy również szukają nowych metod i wykorzystują każdą okazję aby włamać się na nasze konto, uzyskać dostęp do naszych danych czy dokonać kradzieży pieniędzy bezpośrednio z rachunku bakowego.


reklama


Dlatego musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować za każdym razem, aby nie dopuścić do sytuacji w której staniemy się ofiarami przestępstwa. Zwracajmy uwagę na strony, do których się logujemy podając nasze dane, lepiej sprawdźmy dwa razy czy dana oferta jest prawdziwa, kupujmy od sprzedawców, którzy mają pozytywne opinie oraz swoją działalność prowadzą od dłuższego czasu.

Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Sprawdzenie i upewnienie się co do wiarygodności takiej informacji może nas uratować przed utratą pieniędzy.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media