fbpx

Polecamy

Policyjne podsumowanie pierwszego weekendu nowego roku

Policyjne podsumowanie pierwszego weekendu nowego roku Policyjne podsumowanie pierwszego weekendu nowego roku

W trakcie trzech ostatnich dni na terenie powiatu starachowickiego doszło do 7 zdarzeń drogowych. Zatrzymano troje kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Trzech innych kierowców straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Trzy dni nowego roku na drogach powiatu starachowickiego były dosyć spokojne ale niestety nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców oraz zdarzeń drogowych. Przez ten czas doszło do 7 zdarzeń drogowych. Sześciu kolizji i jednego wypadku. Jedna z kolizji wydarzyła się w pierwszy dzień nowego roku, gdzie 44-letni kierujący poruszając się osobowym fordem wjechał w cztery zaparkowane pojazdy. Na szczęście oprócz uszkodzonych aut kierującemu, jak i pasażerce forda nic się nie stało. 44-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie i miał blisko 2 promile. Następnie on, jak i pasażerka trafili do policyjnej celi. Teraz 44-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


reklama


W czasie ostatnich trzech dni policjanci w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali trzem kierującym prawa jazdy i w związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli wysokie mandaty.

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym np. poprzez przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad związanych z ruchem drogowym. Pamiętajmy, że w momencie, kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji na drodze niezwłocznie poinformujmy o tym Policję, najlepiej dzwoniąc na nr alarmowy 112 lub 997.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media