fbpx

Polecamy

Czujniki czadu dla mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja

Czujniki czadu dla mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja Czujniki czadu dla mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja

Starachowiccy strażacy przekazali i zamontowali mieszkańcom budynku przy ulicy 8 Maja w Starachowicach czujnik czadu. Kilka dni wcześniej ratownicy interweniowali pod wskazanym adresem przy zdarzeniu związanym z instalacją gazową.


reklama


Czujniki montowane przez starachowickich strażaków zostały zakupione przez Urząd Miejski w Starachowicach w ramach projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce IV” współfinansowanego ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

- Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas sezonu grzewczego. W mieszkaniach, w których ogrzewamy węglem, gazem i drewnem może pojawić się tlenek węgla potocznie zwany czadem, bądź cichym zabójcą. Przypominamy, że to bezbarwny, bezwonny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wyczuć. Dlatego zachęcamy do dbanie o własne bezpieczeństwo poprzez wykonywanie systematycznych przeglądów instalacji, dbanie o właściwą wentylację mieszkań oraz zakup i montaż czujek tlenku węgla, która zaalarmuje domowników o niebezpieczeństwie. - mówią starachowiccy strażacy.

kp psp / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media