fbpx

Polecamy

Jarosław Kaczyński z wizytą w Starachowicach (zdjęcia)

W sobotę 16 stycznia w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach odbyła się msza święta w intencji zmarłej 8 lat temu Jadwigi Kaczyńskiej. Jak co roku, na nabożeństwo przybył syn starachowiczanki, Jarosław Kaczyński.

Jadwiga Kaczyńska, z domu Jasiewicz, urodziła się 31 grudnia 1926 roku w Starachowicach. Tuż po urodzeniu zamieszkała w Warszawie. Do Starachowic wróciła z rodzicami w 1933 roku i mieszkała tu do 1946 roku. Jej ojciec, inżynier, pracował w Zakładach Starachowickich. Tu ukończyła szkołę średnią, I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki. Działała w okupacyjnym harcerstwie. Była sanitariuszką. Po maturze wyjechała na studia do Warszawy.

W wakacje często przyjeżdżała do rodziny w Starachowicach z synami - małymi bliźniakami Jarosławem i Lechem. Została odznaczona tytułem Honorowego Obywatela Starachowic, nadanego przez Radę Miejską Starachowic. Jej imieniem jest nazwana ulica prowadząca od starachowickiego Ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ulicy Bankowej.

Po mszy świętej Jarosław Kaczyński przemawiał do zebranych na mszy gości. Tego roku prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wygłaszał mowy przy tablicach upamiętniających Jadwigę Kaczyńską i ofiary katastrofy smoleńskiej, a wewnątrz Kościoła - wspominał matkę i dzieciństwo, mówił także o cennych wartościach i staniu na ich straży.

Po przemówieniu jak co roku obecni goście złożyli kwiaty przed tablicami upamiętniającymi Jadwigę Kaczyńską jako Honorową Obywatelkę Miasta oraz pod epitafium prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Po wyjściu prezesa Prawa i Sprawiedliwości z Kościoła, usłyszeć można było kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Skandowano hasło: "Twoja wina!". Kobiety nie zakłócały modlitwy oraz ciszy w trakcie składania kwiatów pod pomnikami zmarłych bliskich Lecha Kaczyńskiego, krzyki można było usłyszeć na początku i na koniec obecności Jarosława Kaczyńskiego przed Kościołem.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media