fbpx

Polecamy

Starachowiczanie "przełamali lody" dla Marcina Cieśli! (zdjęcia) Wyróżniony

Wszystko zaczęło się od licytacji ogłoszonej przez Katarzynę Stodulską i Renatę Peryt na Starachowickiej Grupie Licytacyjnej "Zdążyć przed Panem Bogiem". Starachowiczanki zaoferowały swą pomoc i towarzystwo dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z morsowaniem. Choć początkowo oferta miała trafić do jednej, zwycięskiej osoby, ostatecznie zorganizowano Wielkie Charytatywne Morsowanie, w którym udział mógł wziąć każdy chętny, po wpłaceniu dowolnie wybranej kwoty. Wszystkie pieniądze ze zbiórki mają zostać przeznaczone na leczenie poważnie chorego Marcina Cieśli. Starachowice usłyszały jego historię już kilka miesięcy temu, ale walka mężczyzny wciąż trwa i staje się naprawdę ciężka.

W grudniu 2019 roku u Marcina zdiagnozowano czerniaka. Nowotwór złośliwy wykryto w czwartym, ostatnim stadium zaawansowania - z przerzutami do kości, wątroby, skóry i węzłów chłonnych. Zaczęła się walka. Początkowo mężczyzna otrzymywał terapię celowaną, która spowolniła rozwój choroby. Życie powoli zaczęło wracać do normy, aż do maja 2020 roku. Dotychczasowe leczenie przestało działać i guzy zaczęły odrastać na nowo. Wtedy Marcina przekwalifikowano na immunoterapię, która trwała do grudnia, kiedy jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.  

"Tomografia komputerowa wykazała postępujące guzy wątroby. Zauważyłem zmiany na swojej twarzy oraz problem z okiem. Po konsultacji lekarskiej zostałem zdjęty z programu lekowego immunoterapią refundowaną przez NFZ i na chwilę obecną aby ratować życie pozostaje mi jedynie immunoterapia skojarzona, która jest nierefundowana. Roczne leczenie to prawie pół miliona złotych. Kwota niewyobrażalna, ale jeśli na szali jest moje życie, to kwota nie ma znaczenia. Wiem, że muszę ją zebrać żeby żyć. Proszę wesprzyj mnie w mojej walce!"

Historia Marcina poruszyła serca wielu osób, zorganizowano i nadal organizuje się wiele licytacji dla potrzebującego starachowiczanina. Wszyscy uczestnicy Wielkiego Charytatywnego Morsowania w niedzielę 24 stycznia zrobili coś dobrego dla zdrowia swojego oraz osoby, której zdrowie jest w bardzo złym stanie. Wspólnie przełamano lody dla Marcina. Mężczyzna wciąż ma szansę na przeżycie. Oprócz udziału w licytacjach, pomóc można także poprzez zasilenie lub udostępnienie zbiórki Marcina na portalu pomagam.pl

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/marcinc


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media