fbpx

Polecamy

Oszustwo przez Internet. 34-latka straciła duże pieniądze

Oszustwo przez Internet. 34-latka straciła duże pieniądze Oszustwo przez Internet. 34-latka straciła duże pieniądze

Policja ostrzega przed nierozważnym nawiązywaniem kontaktów za pomocą sieci internetowej. O negatywnych skutkach takiej znajomości przekonała się 34-latka z powiatu starachowickiego, która straciła ponad 20 000 złotych.

W ostatnim czasie duża część życia codziennego przeniosła się do świata wirtualnego. Jedną z możliwości Internetu są rozmowy z drugą osobą, która może znajdować się w innym państwie, a nawet na innym kontynencie. Bywa niestety, że taka znajomość ma niemiłe konsekwencje. Przekonała się o tym ostatnio 34-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego, która za pośrednictwem Internetu poznała mężczyznę podającego się za obywatela Hiszpanii.


reklama


Po nawiązaniu nieco bliższej relacji mężczyzna zwrócił się do kobiety o pomoc. Potrzebował gotówki aby opłacić hotel oraz mieć możliwość powrotu z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie rzekomo zajmował się kupowaniem ziarna kakaowca. Nie mógł za wszystko zapłacić swoimi pieniędzmi, ponieważ jego karta została zablokowana, a mógł ją tylko odblokować po powrocie. Na to wszystko niestety nabrała się 34-latka, która dokonując 14 transakcji przelała mężczyźnie ponad 20 000 złotych. Dopiero po fakcie uświadomiła sobie, że miała do czynienia z oszustem.

Taka forma oszustwa przez sieć internetową to jedna z wielu. Pamiętajmy, że pieniądze możemy również stracić kupując od niewiarygodnych sprzedawców, lub kusząc się na wyjątkową okazję.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media