fbpx

Polecamy

Odpowiedzą za szereg przestępstw

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich starachowickiej komendy zatrzymali w tym tygodniu 3 mężczyzn. Podejrzani są o szereg przestępstw dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży dwóch pojazdów. Do zdarzenia doszło tydzień temu na terenie gminy Mirzec. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe historia miała swój początek 21 stycznia, gdzie kierujący pojazdem Ford doprowadził do kolizji na odcinku leśnym pomiędzy Tychowem a Starachowicami. Sprawca zdarzenia porzucił pojazd. W trakcie czynności okazało się, że ford został skradziony z prywatnej posesji w gminie Mirzec. Właściciel pojazdu złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży forda oraz usiłowania kradzieży volkswagena. Sprawca najwyraźniej nie poradził sobie z zaborem tego drugiego auta. Wartość samochodów pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę 21000 złotych.


reklama


Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do zatrzymania trzech osób. W miniony poniedziałek został zatrzymany

20-latek, następnego dnia 24 i 31-latek – wszyscy są mieszkańcami Starachowic. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Najmłodszy z nich będzie odpowiadał za usiłowanie i dokonanie kradzieży, 24-latek za nakłanianie, usiłowanie i dokonanie kradzieży, a najstarszy z nich za nakłanianie do omawianego przestępstwa.

Teraz cała trójka będzie odpowiadała przed sadem za popełnione przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media