fbpx

Polecamy

Spotkania online z uczniami

W styczniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej ze Starachowic przeprowadzili kilka spotkań z uczniami szkół na terenie powiatu starachowickiego. Poruszono problematykę różnych zagrożeń, którymi mogą być dotknięte osoby w młodym wieku.

W drugiej połowie stycznia policjanci ze starachowickiej komendy przeprowadzili spotkania z uczniami szkół podstawowych. Spotkania profilaktyczne były dostosowane do sytuacji epidemiologicznej i zostały przeprowadzone w nietypowy sposób, a mianowicie przy pomocy łącza internetowego. Dlatego tematem wiodącym w rozmowach z uczniami było bezpieczeństwo w sieci oraz konsekwencje związane z uzależnieniami jakimi może okazać się nie tylko nadmierne korzystanie z Internetu. Korzystając z okazji, w starszych klasach poruszony został również temat uzależnień od środków odurzających, oraz konsekwencji prawnych i zdrowotnych ich zażywania oraz posiadania.

Szczególną uwagę zwrócono uczniom na konsekwencje zdrowotne i społeczne długotrwałego spędzania czasu przed ekranem urządzeń elektronicznych. Uczulono osoby młode, że Internet nie jest miejscem, gdzie możemy czuć się anonimowo i każdy nasz niewłaściwy czyn może przynieść negatywne w skutkach konsekwencje. Dlatego wyjaśniono uczestnikom spotkań, jak powinni reagować na zagrożenia, które mogą pojawić się na ekranie szklanego monitora. Zachęcano uczniów do korzystania z Internetu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem. W prelekcjach uczestniczyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Brodach oraz Posterunku Policji w Mircu, którzy dbają na co dzień o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.


reklama


Opr. MA/PK

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media