fbpx

Polecamy

O krok od tragedii. Zatrucie tlenkiem węgla w Krynkach

O krok od tragedii. Zatrucie tlenkiem węgla w Krynkach O krok od tragedii. Zatrucie tlenkiem węgla w Krynkach

1 lutego 2021r. do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która zasłabła podczas kąpieli w budynku jednorodzinnym w miejscowości Krynki.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że prawdopodobnie wskutek nieprawidłowego działania piecyka gazowego uwolnił się tlenek węgla doprowadzając do zasłabnięcia przebywającej w pomieszczeniu łazienki kobiety.


reklama


Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast ewakuowali wszystkich mieszkańców a osoba poszkodowana została objęta kwalifikowaną pierwszą pomocą do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i przyrządy pomiarowe sprawdzili pod kątem obecności tlenku węgla budynek oraz przewietrzyli wszystkie pomieszczenia. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał wszystkich mieszkańców i zabrał jedną osobę do szpitala. W działaniach udział wzięły 3 zastępy z JRG Starachowice i OSP Krynki.

Tym razem udało się uniknąć tragedii ale należy pamiętać jak niebezpieczny jest tlenek węgla. Więcej informacji nt. czadu można znaleźć na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej: https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/tlenek-wegla.

mł. kpt. Bakalarski Kacper / kp psp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media