fbpx

Polecamy

To jest wojna! Blokada ronda w Starachowicach

To jest wojna! Blokada ronda w Starachowicach To jest wojna! Blokada ronda w Starachowicach

Protesty w kościołach, blokady miast, strajki na ulicach wielu miejscowości w całej Polsce - to działo się na przełomie października i listopada ubiegłego roku, a wszystko za sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego prawa aborcyjnego w naszym kraju. TK orzekł, że aborcje ze względu na ciężkie, nieuleczalne, a także śmiertelne wady płodów są niezgodne z konstytucją. Nowe ograniczenie dla wielu kobiet oznaczało jedno: koniec legalnych aborcji w Polsce. Nawet tych, które mogą zapobiec cierpieniu.

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował pisemne uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Tego samego dnia wyrok TK w sprawie aborcji opublikowano w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że wyrok wszedł w życie i zaczął obowiązywać.


reklama


Po informacji o opublikowaniu uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w całej Polsce odbyły się spontaniczne protesty. Swój sprzeciw pokazali także mieszkańcy Starachowic. W sobotę 30 stycznia spotkali się na starachowickim rynku, by stamtąd przemaszerować pod biuro posła Krzysztofa Lipca.

Już jutro odbędzie się kolejna akcja protestujących.

 "To jest wojna! Pod tym haseł przemaszerujemy w niedziele o 17 spod starachowickiego rynku na rondo które będziemy blokować aby pokazać nasze oburzenie bestialskim wyrokiem, który zabiera kobietom bezpieczne przerywanie ciąży. Pokażmy, że nie pozwalamy na takie traktowanie kobiet!"- napisali  na swoim fanpage organizatorzy wydarzenia.

Protest rozpocznie się o godzinie 17:00 na starachowickim rynku. Uczestnicy planują blokadę jednego z rond w mieście.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media