fbpx

Polecamy

Bezpłatny transport dla osób niepełnosprawnych

Bezpłatny transport dla osób niepełnosprawnych Bezpłatny transport dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z terenu powiatu starachowickiego, mające trudności w poruszaniu się mogą skorzystać z bezpłatnych usług transportowych, świadczonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, w ramach likwidacji barier komunikacyjnych. Powiat pomaga w ten sposób niepełnosprawnym dostać się do przychodni, ośrodków zdrowia i instytucji publicznych.

Usługa dostępna jest już od roku. Jak dotąd Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach wykonało już ok. 60 kursów. Dotyczyły one w większości dojazdów do przychodni i ośrodków zdrowia, stąd też mniejsze zainteresowanie usługą odnotowane zostało w okresie od kwietnia do lipca 2020 r., kiedy placówki były zamknięte.


reklama


Z usługi mogą skorzystać osoby niepełnosprawne z powiatu starachowickiego, legitymujące się aktualnymi orzeczeniami. Wystarczy, że zadzwonią pod nr 41 275-48-89 lub 41 274-88-06, w godz. od 7.00 do 15.00 (od poniedziałku do piątku) i umówią się na dogodny termin. Przewozy odbywają się na terenie powiatu starachowickiego, w dni robocze od. godz. 7.00 do godz. 11.00. W szczególnych przypadkach, jeżeli nie koliduje to z innymi obowiązkami kierowcy, możliwe są także kursy po godz. 11.00.

Uruchomienie bezpłatnych usług transportowych dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu możliwe było dzięki realizacji przez Powiat Starachowicki projektu partnerskiego „Usługi społeczne dla rodziny”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, Poddziałania RPSW.09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.
Więcej informacji na temat usługi można uzyskać telefonicznie pod numerami telefonu 41 274-88-06 lub 41 275- 48- 89.

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media