fbpx

Polecamy

Słynny pałac Schoenbergów w Wąchocku zmieni się nie do poznania!

Słynny pałac Schoenbergów w Wąchocku zmieni się nie do poznania! Słynny pałac Schoenbergów w Wąchocku zmieni się nie do poznania!

Pałac Shoenbergów powstał w pod koniec XIX wieku i wówczas z pewnością zdobił okolice Wąchocka. Dziś na mieszkańcach regionu wrażenie może robić wyobrażenie jego dawnej świetności, jednak od lat nie wygląda imponująco - zabytek jest pusty i zaniedbany. Niebawem może jednak odzyskać dawny blask i zachwycać w pełni. Początek remontu planowany jest na wiosnę tego roku.

Nowe oblicze pałacu zaplanował inwestor ze Starachowic, współzałożyciel i właściciel firmy Perfopol, Krzysztof Chaja. Przedsiębiorca chce urządzić w pałacu 23 mieszkania o podwyższonym standardzie i wyremontować park. Mieszkania mają mieć powierzchnię od 45 do 94 metrów kwadratowych plus 2 apartamenty o powierzchni 130 metrów. W ramach odnowienia parku wyremontowany miałby zostać młyn i spichlerz.

"Może uda się zrobić małą elektrownię wodną. Ogólnie chcę odbudować infrastrukturę techniczną całego obiektu." - mówił inwestor w rozmowie z echodnia.eu


reklama


Do 26 lutego Krzysztof Chaja ma złożyć w Starostwie projekt zabudowy, tak aby władze mogły wydać decyzję dotyczącą inwestycji. Przedsiębiorca początek prac przewiduje na kwiecień lub maj tego roku, póki co wstępnie można zająć się uprzątaniem terenu.

Niezbędna okazała się zgoda Wód Polskich, gdyż uznano, że pałac stoi na terenach zalewowych. Dopiero drugie odwołanie w tej sprawie zakończyło się pomyślnie. Jak poinformował Krzszystof Chaja, dysponuje on bardzo dobrą ekipą budowlaną oraz pomocą architekta, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych. W rozmowie z portalem Echo Dnia, w odpowiedzi na pytanie o koszt inwestycji nie padły konkretne liczby. Inwestor zapewnił jednak, że myśli o kilkudziesięciu milionach złotych.

echo dnia / zdjęcie: Miasto i Gmina Wąchock

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media