fbpx

Polecamy

Medal od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie

Medal od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Co zrobić, by go otrzymać?

• Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

• Pracownicy urzędów stanu cywilnego nie monitorują par z długoletnim pożyciem, bo nie wszyscy sobie tego życzą oraz z uwagi na względy techniczne tj. osoby mieszkające w gminie Starachowice nie koniecznie zawierały związek małżeński w mieście Starachowice, dlatego w celu otrzymania medalu i legitymacji trzeba złożyć wniosek.


reklama


Z wnioskiem o nadanie medali przez prezydenta RP i legitymacji za długoletnie pożycie małżeńskie mogą wystapić zarówno sami jubilaci, jak i dzieci, wnuki, a nawet przyjaciele pary. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub droga pocztową. Wniosek znajduje się na stronie internetowej: usc.starachowice.

Wnioski o nadanie odznaczenia wysyłane są z USC do biura wojewody, a potem kierowane do biura prezydenta RP. Gdy list z gratulacjami zostanie podpisany przez głowę państwa, wtedy urząd stanu cywilnego zawiadamia jubilatów. Na medale i legitymacje czeka sie około 6-7 miesięcy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media