fbpx

Polecamy

Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając kominek (zdjęcia)

Kiedy za oknem śnieg, a na termometrze temperatura sporo poniżej zera, rozpalenie ognia we własnym kominku jest szczególnie kuszące. To nie tylko dodatkowe źródło ciepła w Twoim domu, ale i przytulna atmosfera oraz element dekoracyjny wzbogacający wystrój. Jeśli zaś tegoroczna zima skłoniła Cię do decyzji o montażu kominka w domu, podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze zarówno jego rodzaju, jak i firmy, która się tym zajmie.

Czemu służyć ma kominek w Twoim domu?

Zastanawiając się nad wyborem kominka do domu warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka elementów, zaczynając od tego, dlaczego chcemy go mieć. Jeśli ma on pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, a rozpalać zamierzasz w nim okazjonalnie, najważniejsza będzie tutaj estetyka jego wykonania oraz styl pasujący do pozostałego wyposażenia w Twoim domu.

Jeśli jednak oprócz funkcji dekoracyjnej kominek ma być także dodatkowym źródłem ciepła, wtedy należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych czynników – moc, wydajność, długość spalania, rodzaj paliwa, materiał, gwarancję.

Sprawdź, jaki kominek zmontować, by spełniał unijne i krajowe normy

Zmieniające się przepisy dotyczące walki z zanieczyszczonym powietrzem to coś, co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na kominek. Te, które emitują zbyt dużą ilość zanieczyszczeń, w ciągu najbliższych kilku lat trzeba będzie najprawdopodobniej wymienić, dlatego już przy wyborze można zaoszczędzić sobie kłopotu i dodatkowych wydatków w przyszłości. Producenci oferują swoim klientom nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, dlatego warto już na etapie planów skonsultować wybór ze specjalistami.

Wybierz firmę dopasowaną do Twoich potrzeb

Jeśli już wiesz, jakie funkcje ma pełnić kominek w Twoim domu, zastanów się nad doborem firmy, która zajmie się montażem. Ważne, jak przy praktycznie każdej usłudze, by byli to specjaliści z doświadczeniem. Firmy oferują obecnie kompleksową obsługę, poczynając od konsultacji, aż po projekt, montaż i długoletnią gwarancję. Wiadomo – najlepiej by to wszystko szło w parze z rozsądną ceną.

Tekst powstał we współpracy z firmą EKOKOMINKI

Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem zajmującą się projektowaniem, montażem i serwisem kominków. Naszą dewizą jest solidność, bezpieczeństwo, gwarancja dobrej jakości, zaangażowanie w każdy projekt i wysoki standard wykonania.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego potrafimy dokładnie dopasować projekt do Państwa potrzeb.

Nowe wkłady kominkowe już od kilku lat spełniają wyśrubowane normy na poziomie 80% sprawności oraz na poziomie mniejszym niż 0,1% emisji CO podczas procesu spalania.

EKOKOMINKI to nawet 10 lat gwarancji przy rozsądnej cenie i obsłudze na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media