fbpx

Polecamy

Przemierzą granice Polski kultowym maluchem - wszystko dla Antosia i Marcina

Przemierzą granice Polski kultowym maluchem - wszystko dla Antosia i Marcina Przemierzą granice Polski kultowym maluchem - wszystko dla Antosia i Marcina

Pomoc starachowiczan wykracza poza miasto. Jakub Kania i Michał Machaj przygotowują się do niezwykłej podróży. Mężczyźni zamierzają przejechać fiatem 126p wzdłuż granic Polski – to dystans prawie czterech tysięcy kilometrów. Wszystko to dla poważnie chorego Antosia i pana Marcina walczącego z nowotworem. W trakcie podróży mieszkańcy miasta będą promowali zbiórki pieniędzy na ich leczenie.

Podróż dwóch starachowiczan ma rozpocząć się 8 maja. Jej pomysłodawcą jest pan Jakub, 29 – letni psycholog, bloger oraz podróżnik, który o wyprawie fiatem marzył już na studiach. Jego szwagier, pan Michał, to miłośnik starych samochodów. Dlatego wyprawa odbędzie się kultowym "maluchem".

Auto pochodzi z 1998 roku. Obecnie wciąż jest dostosowywane do długiej podróży.

“Liczymy się z tym, że zaplanowana na 10 dni podróż może się wydłużyć z powodów technicznych, będziemy przygotowani.” - przynał w rozmowie z portalem echodnia.eu Jakub Kania.

Trasa Tour de Maluch Pro Bono – bo tak nazwano przedsięwzięcie - cały czas jest opracowywana, jak dotychczas zaznaczono na niej 124 miasta. Podróżnicy nie będą korzystać z hoteli, zabierają ze sobą namiot i potrzebny ekwipunek.


reklama


Najważniejszym elementem podróży jest promowanie zbiórki dla chorego Antosia oraz walczącego z nowotworem pana Marcina. Tą stroną przedsięwzięcia kieruje Aleksandra Krzos, menager projektu, która zajmuje się akcjami charytatywnymi i organizuje licytacje. Poszukiwane są firmy, które wesprą inicjatywę. W zamian mogą liczyć na umieszczenie logo firmy na "maluchu" oraz zdjęcie z najpiękniejszych zakątków Polski.

Pomoc zadeklarował już prezydent Starachowic Marek Materek - miasto ma pokryć koszty paliwa. Akcję chce wesprzeć także starostwo. Wsparcia Antosiowi i panu Marcinowi udzielić może każdy - poprzez wpłaty na rzecz ich zbiórek lub nagłaśnianie akcji.

Link do zbiórki funduszy dla Antosia: https://pomagam.pl/antosplewinski?fbclid=IwAR3Uc_0pDn7stj-AgQ1ACk8XRBGhaF9j0qdRLmFP-miKKWkVf37ck_QICH4 

Link do zbiórki dla Pana Marcina: https://pomagam.pl/marcinc?fbclid=IwAR17Iej1pNPg6NsnOmtPrqPyUftPOloUt0seouC6wmHv_dRF8BkYZimn_dw 

Źródło: echodnia.eu

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media