fbpx

Polecamy

Zajęcia praktyczne w siedzibie ZSZ nr 1 w Starachowicach (zdjęcia)

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. od 14 grudnia 2020 r. zajęcia praktyczne odbywają w formie stacjonarnej w szkolnych pracowniach Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Zajęcia prowadzone są w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Uczniowie mają możliwość pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ćwiczyć zagadnienia opanowane teoretycznie na zajęciach zdalnych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik handlowiec na zajęciach z pracowni sprzedaży sporządzają dokumenty handlowe: fakturę VAT, PZ, WZ, kartoteki magazynowe, liczą marże i ceny sprzedaży towarów, wykonują wywieszki cenowe oraz ćwiczą ozdobne pakowanie towaru.

Młodzież na zajęciach praktycznych z architektury krajobrazu poznaje różne techniki barwne: akwarela, pastel, kredka akwarelowa a także wykonują rysunek odręczny w technice czaro- białej. Ćwiczą też sporządzanie rysunku perspektywicznego, wykreślają różne rodzaje perspektyw, poznają zasady światło-cienia, uczą sie w jaki sposób wizualizować swoje projekty w technikach odręcznych i komputerowych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej ćwiczą sporządzanie dań i deserów (wykonali pączki, faworki i oponki serowe). Naszym uczniom pomysłów i zapału do pracy nie brakuje. Na zajęciach w pracowni wykonywali także pyszne dania mięsne i nie tylko.

Młodzi ekonomiści ćwiczą na zajęciach z technik komputerowych w pracy biurowej sporządzanie dokumentacji biurowej i korespondencji handlowej, drukowanie i kserowanie dokumentów. Redagują zapytania ofertowe, zamówienia, reklamacje. Poznają dokumenty związane z zatrudnieniem pracownika do pracy, ćwiczą prowadzenie akt osobowych.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa na zajęciach z pracowni obsługi konsumenta ćwiczą obsługę gościa w restauracji i barze hotelowym, na pracowni usług dodatkowych i obsługi konsumenta przygotowali karnawałowe drinki bezalkoholowe jako ofertę gastronomiczną hotelu, ćwiczyli także sporządzanie dokumentów hotelowych oraz ozdobne składanie ręczników i serwetek.

Młodzież kształcąca się w zawodzie technika rachunkowości ćwiczy na komputerach w programie Rachmistrz GT prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, sporządzanie Rejestrów VAT zakupu i sprzedaży, a w programie Gratyfikant GT sporządzanie dokumentów kadrowo-płacowych, m.in. umowy o pracę i listy płac.

Na zajęciach w nowo urządzonej pracowni fryzjerskiej uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich ćwiczą prawidłowe mycie, strzyżenie i układanie fryzur oraz wykonują modne fryzury karnawałowe.

Uczniowie kształcący sie w zawodzie technik geodeta ćwiczą na sali gimnastycznej pomiar sytuacyjno-wysokościowy do określenia rozmieszczenia względem siebie różnych obiektów. Do przeprowadzenia pomiarów wykorzystują sprzęt geodezyjny, jak: tyczki miernicze, tachimetry, niwelatory.

To tylko niektóre przykłady tego co dają zajęcia praktyczne prowadzone w pracowniach ZSZ nr 1 w Starachowicach pod czujnym okiem nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia na załączonych zdjęciach.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media