fbpx

Polecamy

O krok o tragedii. Tlenek węgla w mieszkaniu

O krok o tragedii. Tlenek węgla w mieszkaniu O krok o tragedii. Tlenek węgla w mieszkaniu

W poniedziałek do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która zasłabła w łazience w trakcie kąpieli, w budynku wielorodzinnym przy ul. 6 września w Starachowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej, natychmiast ewakuowano osobę poszkodowaną i przystąpiono do udzielania jej pierwszej pomocy. W związku z bardzo wysokim stężeniem tlenku węgla w łazience Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o ewakuacji pozostałych lokatorów oraz odcięciu dopływu gazu do budynku. Ponadto, ze względu na brak informacji na temat obecności lokatorów w trzech zamkniętych pomieszczeniach, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi w celu wykluczenia ich obecności w środku.


reklama


Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Pozostali mieszkańcy nie wymagali hospitalizacji. Po przewietrzeniu i ponownym skontrolowaniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla oraz niestwierdzeniu jego obecności pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Na miejsce zdarzenia oprócz dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Zespołu Ratownictwa Medycznego przybył również patrol Policji.

kp psp / st. kpt. Piotr Mergalski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media