fbpx

Polecamy

Uroczystości upamiętniające płk. „Ponurego” i Jego Żołnierzy (zdjęcia)

W niedzielę w Opactwie Cystersów w Wąchocku odbyły się uroczystości upamiętniające płk. „Ponurego” i Jego Żołnierzy. W obchodach wzięli udział: posłanka na Sejm RP Pani Agata Wojtyszek, Senator RP Pan Krzysztof Słoń, Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Rafał Nowak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta wraz z szefem starachowickich policjantów nadkom. Pawłem Szczepaniakiem. Nie zabrakło przedstawicieli Wojska, Harcerstwa i wielu innych instytucji.

Urokliwy klasztor Cystersów położony w Wąchocku, podczas corocznych uroczystości upamiętniających walki partyzantów o wolność, tradycyjnie był dziś miejscem Mszy Świętej w intencji płk. Jana Piwnika „Ponurego” i Jego Żołnierzy. Podczas celebracji obecni byli: posłanka na Sejm RP Pani Agata Wojtyszek, Senator RP Pan Krzysztof Słoń, Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Rafał Nowak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta wraz z szefem starachowickich policjantów nadkom. Pawłem Szczepaniakiem.

Po zakończeniu mszy odbyła się defilada wojska i pocztów sztandarowych. Uczestnicy przemieścili się pod pomnik płk „Ponurego”. Tam odczytany został Apel Poległych, następnie delegacje złożyły wiązanki. Całości dopełniła muzyczna oprawa wojskowej orkiestry.


reklama


MŚ / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media