fbpx

Polecamy

Rozmowy trwają ale do porozumienia daleko

Rozmowy trwają ale do porozumienia daleko Rozmowy trwają ale do porozumienia daleko

Nadal nie udało się zażegnać konfliktu w MAN Bus Starachowice. Co więcej, jak informuje Radio Eska, spory pojawiają się nie tylko między zarządem a związkowcami. „Metalowcy” mają być skłonni do większych ustępstw niż „Solidarność”.

Po pikiecie, którą zorganizowano 11 czerwca, związkowcy spotkali się z prezesem Münürem Yavuzem 17 i 22 czerwca. Rozmowy dotyczą podwyżki o 200 zł dla pracowników z wyrównaniem od stycznia. Propozycja zarządu MAN BUS Starachowice to podwyżka liczona od połowy roku. Warunkiem dodatkowym jest porozumienie o elastycznym czasie pracy od 2022 r.


reklama


Po drugim spotkaniu z prezesem na stronie „Solidarności” zamieszczono komunikat:

„W zasadzie nie wniosło ono niczego nowego, bo prezes stwierdził, że niemożliwe jest zrealizowanie postulatu „Solidarności” podwyższenia płacy o 200 zł. od stycznia. Według prezesa wszystko na co stać firmę to podwyżka od lipca. Prezes Yavuz podziękował ZZ „Metalowcy” za, jego zdaniem, dobrą propozycję wypłaty w miesiącu czerwcu dodatku w wysokości 200 zł. Po raz kolejny przewodniczący „Solidarności” Jan Seweryn został zganiony za organizowanie nielegalnych (zdaniem prezesa) pikiet. Szef „Solidarności” wysuną propozycję, aby podnieść płace o 200 zł. od czerwca i wypłacić pracownikom bonus w wysokości 1000 zł. oraz włączyć do płacy zasadniczej premię z tytułu produktywności. Nie zyskało to aprobaty prezesa. Na zakończenie prezes zaproponował, aby wszystkie związki wypracowały wspólne stanowisko w sprawie podwyżek płac. Ma być ono omawianie w czasie pobytu prezesa w Starachowicach. Wizyta ma się rozpocząć 1 lipca i potrwa dziesięć dni.”

Do tego czasu najprawdopodobniej „Solidarność” nie planuje organizowania kolejnej pikiety.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media