fbpx

Polecamy

Ćwiczenia w starostwie (zdjęcia)

14 lipca strażacy ewakuowali cały budynek starostwa, po tym jak w jednym z pokoi pojawił się gęsty, duszący dym. Na noszach wyniesione zostały dwie poszkodowane osoby.

Cztery jednostki straży pożarnej brały udział w akcji gaśniczej, jaka przeprowadzona została 14 lipca na terenie Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Urzędnicy wszczęli alarm po tym jak w budynku pojawił się gęsty, duszący dym. Jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowano pracowników i interesantów starostwa. Wyglądało to groźnie, zwłaszcza gdy na noszach wyniesione zostały dwie poszkodowane osoby.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które są elementem stałego procesu doskonalenia znajomości instrukcji przeciwpożarowej i zasad ewakuacji. Stanowią także okazję do weryfikacji procedur i zasad obowiązujących w starostwie, by zapewnić jak najkrótszy czas ewakuacji i maksymalne bezpieczeństwo osobom przebywającym na terenie urzędu.

Na koniec przeprowadzono krótki instruktaż z obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i udzielania pierwszej pomocy.

Serdeczne podziękowania dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąchocku i Katarzyny Klepacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach za pomoc w zorganizowaniu ćwiczeń.


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media