fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Podziękowania od medyków ze Wschodu (zdjęcia)

18 medyków ze Wschodu, w większości obywateli Białorusi, pracuje w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Dwunastu otrzymało warunkowe prawo do wykonywania zawodu lekarza w Polsce, a pozostali są w trakcie tej procedury. Podczas spotkania w szpitalu  podziękowali władzom powiatu i dyrekcji za możliwość przyjazdu do Polski i pracy w starachowickim szpitalu.

Zatrudnienie medyków ze Wschodu w Starachowicach, jak mówił starosta Piotr Babicki, było dużym wyzwaniem. Przyniosło oczekiwane korzyści. Lekarze uzupełnili braki w kadrze medycznej. Stali się brakującym ogniwem w krwiobiegu szpitala, jak mówił członek Zarządu Powiatu Robert Sowula. Medycy cieszą się dobrą opinią, zarówno wśród pacjentów, jak i kadry medycznej, co potwierdzili dyrektorzy szpitala: Grzegorz Kaleta i Dariusz Kopania.

Aktualnie, w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach pracuje 18 lekarzy ze Wschodu. Są to obywatele Białorusi i Ukrainy. Dwunastu z nich otrzymało warunkowe prawo do wykonywania zawodu lekarza w Polsce, z związku z czym, zostali powołani do pracy na oddziałach. Pozostałych sześciu pracowników jest w trakcie tej procedury. Obecnie doskonalą swoje umiejętności pod okiem specjalistów z naszego szpitala po to, aby w niedługim czasie móc samodzielnie leczyć i operować pacjentów.


reklama


PS

Projekt i wykonanie Spotted: Media