fbpx

Polecamy

Policyjne podsumowanie weekendu: 5 kierujących pod wpływem, 5 kolizji

Policyjne podsumowanie weekendu: 5 kierujących pod wpływem, 5 kolizji Policyjne podsumowanie weekendu: 5 kierujących pod wpływem, 5 kolizji

W trakcie minionego weekendu na terenie powiatu starachowickiego policjanci zatrzymali aż pięciu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice znajdując się pod wpływem alkoholu, jeden z nich kierował rowerem, doszło również do 5 kolizji drogowych.

W jednym przypadku w piątek na terenie gminy Mirzec zgłaszający widząc, że pod sklep podjechał mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę zabierając mu kluczyki od pojazdu, a następnie poinformował policję. Po badaniu alkomatem okazało, że 57-letni kierujący niemieckim autem miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dzięki właściwej postawie zgłaszającego 57-latek nie uniknie odpowiedzialności. W drugim przypadku, w niedzielę rano policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem bmw może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierujący został zatrzymany w miejscowości Styków. Przypuszczenia się potwierdziły ponieważ 27-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.


reklama


W kolejnym przypadku wspólne działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z funkcjonariuszami Straży Leśnej doprowadziły do zatrzymania kierującego mazdą który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 44-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu starachowickiego doszło do 5 kolizji drogowych.

Przypominamy, że policjanci codziennie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego, w tym kontrolę stanu trzeźwości kierujących, przestrzegania dozwolonych limitów prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

Opr. PK
Źródło: KPP w Starachowicach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media