fbpx

Polecamy

Już za kilka dni w Starachowicach: eko-peleton i zbiórka elektroodpadów

Już za kilka dni w Starachowicach: eko-peleton i zbiórka elektroodpadów Już za kilka dni w Starachowicach: eko-peleton i zbiórka elektroodpadów

Już 23 lipca w Starachowicach wystartuje 6. edycja wydarzenia Cycling Recycling. To najlepsza recyklingowo-rowerowa edukacyjna akcja w Polsce.

Eko-peleton rowerzystek i rowerzystów wystartuje ze Starachowic, a jego uczestnicy odwiedzą takie Parki Narodowe jak: Świętokrzyski, Ojcowski, Babiogórski, Pieniński i Gorczański. Celem rowerzystów jest oczyszczenie tych obszarów z elektroodpadów.

W ramach akcji w piątek 23 lipca, o godzinie 10:00, w naszym mieście rozpocznie się wielka zbiórka elektroodpadów. Specjalny samochód będzie czekał na elektrośmieci na placu rekreacyjnym przy ulicy Na Szlakowisku do godziny 14:00. Mieszkańcy miasta będą mogli w sposób bezpieczny i właściwy pozbyć się zbędnego sprzętu, np. telewizorów, pralek, komputerów, lodówek, a także mniejszych urządzeń i zużytych baterii.


reklama


Dzięki REMONDIS Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku wszystkie zebrane elektroodpady zostaną poddane recyklingowi i nie trafią na wysypiska. Starachowiczanie za przyniesione elektrośmieci otrzymają ekologiczne prezenty, jednak ich liczba jest ograniczona - będą rozdawane aż do wyczerpania.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media