fbpx

Polecamy

Impreza charytatywna dla Stasia i Mikołaja (zdjęcia)

W niedzielę 25 lipca na kąpielisku Piachy odbyła się impreza charytatywna. Całość uzbieranych w trakcie wydarzenia pieniędzy trafi do dwóch chłopców, których historie poznało już zapewne większość starachowiczan.

Staś Wojciechowski urodził się 19 czerwca 2019 roku w Łodzi. Niespodziewanie, w 20 tygodniu ciąży rodzice usłyszeli od lekarzy, że Staś urodzi się ze złożoną wadą serduszka - Tetralogią Fallota. Ich świat runął, strach o życie dziecka zdominował wszystko. Staś w swoim krótkim życiu, przeszedł już 4 operacje serca. Pierwszą z nich w wieku 4 miesięcy. Szanse na ratunek rodzice znaleźli w Niemczech, w Munster. Staś został zakwalifikowany do operacji, którą wykonają najlepsi w swojej dziedzinie specjaliści. Jednak koszt operacji przewyższa możliwości finansowe rodziny.
 
U Mikołaja Leszczyńskiego w 10. miesiącu życia zdiagnozowano rzadki nowotwór Neuroblastome IV stopnia. Guz pierwotny zlokalizowany w jamie brzusznej z przerzutami do szpiku, kości, płuc i oczodołów sprawił, że chłopiec szybko zmienił się nie do poznania. Stan Mikołaja jest bardzo poważny, potrzebne są pieniądze na podstawowe potrzeby, leczenie i prawdopodobną rehabilitację chłopca.

Zbiórka dla obu chłopców trwała przez całą imprezę. Dla wszystkich chętnych do pomocy przygotowano atrakcje takie jak pokazy tańca fitness i udzielania pierwszej pomocy medycznej, przejażdżki quadami, dmuchańce, wata cukrowa, warsztaty ceramiki oraz malowanie twarzy. Nie mogło zabraknąć także licytacji, na których nie brakowało niesamowitych fantów. Wylicytować można było m.in. obrazy, przybory szkolne, zabawki i kosmetyki. Wśród licytacji pojawiła się także kolacja z Pawłem Mikołajuwem „Popkiem” czy dzień spędzony w pracy z Prezydentem Starachowic Markiem Materkiem. Na zakończenie odbył się koncert starachowickiego zespołu MDrummer.

Wrażeń i atrakcji nie brakowało, jednak najważniejszy w tym wszystkim jest rezultat - wolontariuszom udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych! 

Dalej trwa walka o zdrowie i życie chłopców, zachęcamy do włączenia się w internetową zbiórkę pieniędzy i odwiedzenie starachowickiej grupy licytacyjnej "Zdążyć przed Panem Bogiem" na Facebooku.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media