fbpx

Polecamy

Upalny Wilczy Trop

Upalny Wilczy Trop Upalny Wilczy Trop

Starachowice kolejny raz przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji organizacji Biegów Tropem Wilczym. W niedzielne południe na dwie trasy biegowe ruszyło ponad 150 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi sięgnęli po puchary i nagrody.

Krótszy dystans...

W biegu na dystansie 1963 metry udział wzięło 82 zawodników. Blisko 2-kilometrową trasę od startu przy Krytej Pływalni, ulicą Szkolną, ulicą Batalionów Chłopskich (do połowy łącznika) i powrót do mety najlepsi pokonali w nieco ponad 6 minut.

Bieg wygrał Paweł Bochenek w czasie 6 minut i 13 sekund. Drugi na mecie Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego stracił do zwycięzcy zaledwie 3 sekundy.

Najlepszą z kobiet okazała się Amelia Wojtan. Młoda lekkoatletka KLKS Juventa-Kobex przebiegła ten dystans w czasie 7 minut i 8 sekund. Tuż za nią na metę przybiegł Paweł Krzyżanowski, na co dzień zaangażowany w ratownictwo wodne w naszym mieście. Wojtan i Krzyżanowski to najlepsi starachowiczanie na tej trasie.

Brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom niedzielnej rywalizacji. Bieg odbywał się w samo południe, a upał nie był sprzymierzeńcem biegaczy. 9-letnia Julia Rola przebiegła ten dystans w nieco ponad 23 minuty. Czas nie był jednak w tym dniu najważniejszy.

Podobnego zdania były również członkinie teamu Mandala, które w 5-osobowym komplecie przekroczyły linię mety. Magdalena Iwan, Monika Dygas, Agata Maciąg, Agnieszka Deląg i Karolina Zapłotyńska uzyskały niemal identyczny czas biegu, podobnie jak poziom sportowych emocji, które włożyły w swój występ.


reklama


...biegowa dyszka

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów uczestnicy musieli zmierzyć się z trasą wytyczoną leśnymi ścieżkami oraz asfaltowymi drogami pożarowymi. Bieg ukończyło 75 zawodników, a najlepszy czas uzyskał Mateusz Kobyłecki. Zawodnik ze Skarżyska Kamiennej przebiegł dystans „dyszki” w 35 minut i 5 sekund. Drugi na mecie Kuba Gałasiewicz z Radomia stracił do zwycięzcy nieco ponad pół minuty.

Najlepszym ze starachowiczan był Michał Wzorek, który w klasyfikacji open był siódmy. Kilka sekund później bieg ukończył Kamil Wrona. Trzeci wśród reprezentantów naszego miasta w tym biegu był Kamil Sułecki.

Najlepszą z kobiet okazała się Małgorzata Skowron z Radomia.

Pobiegli dla Elizy

- Starachowicki bieg Tropem Wilczym za nami. Rywalizacja na dwóch dystansach: 1963 metrów oraz 10 kilometrów to emocjonująca walka z własnymi słabościami i uciekającym czasem.To również okazja do sprawdzenia leśnych ścieżek starachowickich lasów otaczających nasze miasto. To lekcja historii, sportowe wydarzenie i turystyczna prezentacja atutów naszego powiatu. Gratuluję wszystkim uczestnikom niedzielnej imprezy ukończenia swoich biegów. To było nie lada wyzwanie, zwłaszcza z powodu warunków pogodowych. Upał nie był dziś Waszym sprzymierzeńcem! - podsumował niedzielną imprezę prezydent Starachowic Marek Materek.

Organizatorem biegu było stowarzyszenie Zabiegane Starachowice we współpracy z Nadleśnictwem Starachowice i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Podczas biegu osoby zainteresowane mogły włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Elizy. U 10-letniej Elizy w zeszłym roku zdiagnozowano guza pnia mózgu. Dziewczynka przeszła poważną operację ratującą życie, chemoterapię i radioterapię. Obecnie niezbędne jest dalsze specjalistyczne leczenie i rehabilitacja.

Każdy uczestnik biegu Tropem Wilczym mógł przyczepić na koszulkę identyfikator akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Elizy”, a Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie na darowiznę. Darowizna w kwocie 10 000 zł zostanie przekazana na konto organizacji, w tym wypadku Fundacji „Iskierka” w której Eliza jest podopiecznym.

UMS / L. Kowalski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media