fbpx

Polecamy

Baza sportowa w Starachowicach wciąż zmienia się na lepsze!

Baza sportowa w Starachowicach wciąż zmienia się na lepsze! Baza sportowa w Starachowicach wciąż zmienia się na lepsze!

Baza sportowa w Starachowicach wciąż przechodzi przez szereg zmian mających na celu przystosowanie jej do potrzeb mieszkańców. Przy wszystkich Szkołach Podstawowych powstały zewnętrzne obiekty sportowe. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wybudowano boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią, które cieszy się ogromną popularnością. W bezpośrednim sąsiedztwie powstaje nowe zaplecze sportowe z 8 szatniami, natryskami, pokojami dla trenerów i sędziów czy salą narad. Zmienia się także Stadion Miejski. Niedawno pojawiło się na nim 2 tysiące dodatkowych siedzisk. 

Podczas piątkowych obrad Rady Miejskiej Radni wyrazili zgodę na dokonanie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dzięki temu przygotowana zostanie dokumentacja techniczna, która umożliwi aplikowanie o środki zewnętrzne na nowe zadania.

Modernizacja Stadionu Miejskiego

Dokumentacja na wykonanie nowej bieżni przy Stadionie, zadaszenia części trybun wraz z wykonaniem pawilonu dla obserwatorów, komentatorów.


reklama


Zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Wodnego Piachy

Opracowanie dokumentacji zagospodarowania otoczenia wokół zbiornika, całorocznego budynku zaplecza kąpieliska spełniającego funkcję magazynu, hangaru oraz wypożyczalni sprzętu wodnego i turystycznego oraz sali konferencyjnej. Zagospodarowanie otoczenia obejmować miałoby m.in.: slip dla łodzi ratowniczych, dojazd dla samochodów gaśniczych i technicznych, ścieżkę spacerową, taras widokowy, pływające molo, dodatkowe miejsca parkingowe, uporządkowane tereny rekreacyjne wraz z elementami infrastruktury oraz miejsca kempingowe.

Rozbudowa krytej pływalni

Rozbudowa, która być może zostanie podzielona w przyszłości na etapy obejmować miałaby: rozbudowę o nieckę basenową do nauki pływania oraz budowę budynku zaplecza mieszczącego m.in. siłownię, kręgielnię, hotel sportowy z zapleczem gastronomicznym, gabinety odnowy, strefę dziecka i SPA.

Budowa Centrum Treningowego

W miejscu budynku tzw. "Blaszak Zębiec" ma powstać nowy obiekt - Centrum Treningowe, w którym zabezpieczone zostałyby potrzeby treningowe m.in. klubów: sztuk walki, akrobatyki ze ścieżką gimnastyczno-akrobatyczną, sala do treningu funkcjonalno-ogólnorozwojowego, pokoje dla klubów sportowych, pomieszczenia magazynowe, łazienki z prysznicami, pomieszczenia gospodarcze, warsztat techniczny i garaże.

W tym sezonie władze miasta mają także przetestować Lodowisko Mobilne o powierzchni 600 m2 z mrożoną płytą lodową wraz z wyposażeniem, osprzętem i wypożyczalnią sprzętu łyżwiarskiego, które będzie czynne w okresie od 1 grudnia do 28 lutego 2022 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media