fbpx

Polecamy

Mariusz Fabjański trenuje młodych piłkarzy (zdjęcia)

W miniony piątek na boisku przy SP9 ruszył projekt pod nazwa "Trenuj z Mariuszem". Jest to oferta indywidualnych zajęć piłkarskich, a pomysłodawcą i założycielem jest były trener Akademii Staru Starachowice oraz czynny zawodnik seniorskiej ekipy Zielono-Czarnych Mariusz Fabjański.

Jak sam Mariusz wspomina są to zajęcia dla wszystkich, osób które trenują w klubach, osób które nie trenują, a chcą zobaczyć jak wygląda trening piłkarski oraz dla wszystkich chętnych którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas na boisku.

Na pokazowym treningu który odbył się w piątek 3 września stawiło się 8 śmiałków. Dzieci oraz rodzice zostali zapoznani z całą ofertą zajęć. Dowiedzieli się jak wyglądają takie treningi, jakie mają zalety oraz korzyści.

Po części teoretyczno - poznawczej nastąpiła część praktyczna, w której trener Mariusz objaśnił i zaprezentował środki treningowe z zakresu techniki, motoryki oraz gier zadaniowych. Po ponad godzinnym treningu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety.

- Zajęcia indywidualne są idealnym uzupełnieniem bądź dodatkiem codziennych treningów. Mogą również stać się początkiem piłkarskiej przygody. Taka forma treningu jest dosłownie dla każdego, a zaletą takich zajęć jest praca z mała ilością osób dzięki czemu intensywność zajęć oraz powtarzalność danych elementów jest bardzo duża co w rezultacie przyczynia się do podniesienia poziomu sportowego uczestnika. – powiedział Mariusz Fabjański i dodał - Z doświadczenia wiem że praca w klubach gdzie mamy do czynienia z dużą ilością zawodników na treningu nie należy do najłatwiejszych. Niemożliwością jest dopilnowanie każdego piłkarza, tego czy poprawnie wykonuje przygotowane ćwiczenia, czy jest cały czas skoncentrowany.

Trener dodał również, że na treningach indywidualnych, podczas pracy z dwójką bądź czwórką dzieci dużo prościej jest wyłapać błąd i na bieżąco go korygować.

- Wszystkim chłopcom dziękuje za obecność a wszystkie chętne dzieci zapraszam do kontaktu, do spróbowania swoich sił w takich zajęciach, do przekonania się na "własnej skórze" ile korzyści daje taka forma treningu – mówił Mariusz Fabjanski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media