fbpx

Polecamy

82 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej i Obrony Starachowic (zdjęcia)

Wrzesień jest dla Polaków szczególnym miesiącem. To czas największych zrywów narodowych w naszej historii. Kłaniamy się cieniom żołnierzy wszystkich polskich wojen i wszystkich polskich bitew.

Wczoraj wspominaliśmy poległych mieszkańców naszego miasta – tych walczących na ulicach z bronią w ręku i tych, którzy w gruzach kamienic, w ciemności schronów, toczyli walkę o życie swoich rodzin i pielęgnowali rannych. Do swoich domów nigdy nie wróciło z tej wojny kilkudziesięciu młodych starachowiczan. Bez ich poświęcenia nie byłoby Polski, nie byłoby Starachowic.

I kiedy dzisiaj patrzymy na te wszystkie wydarzenia, kiedy patrzymy na wielkie bohaterstwo polskich żołnierzy i naszych mieszkańców musimy pamiętać, jak wiele im zawdzięczamy. Powinniśmy tą wdzięczność okazywać, każdego dnia dbając o nasz wspólny dom, o nasze miasto o siebie nawzajem.


reklama


 

UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media